Blog
19
03
2018

Rezultati 3. Zagrebačkog proljetnog polumaratona – ZAGREB21 powered by Heineken 0.0

By Zagreb21 0

Nekoliko dana prije starta 3. Zagrebačkog proljetnog polumaratona činilo se kako se vrijeme urotilo protiv trkača – najavljeni minusi, snijeg i sjeverni vjetar malo kome su se činili privlačnima. No, iako smo se svi pripremili na relativno loše vremenske uvjete, nedjeljno jutro dočekalo nas je prohladno, ali mirno i bez padalina. U atmosferi kao da se osjetilo primirje i iščekivanje trkačkih koraka na poznatim zagrebačkim avenijama i ulicama…

Na startu se okupilo nešto više od tisuću trkača, najviše polumaratonaca te gotovo podjednak broj trkača na utrkama štafeta i 5 kilometara. Polumaratonci su trčali dva istovjetna kruga, a ravna staza i ugodno vrijeme pogodovali su dobrim rezultatima i mnoštvu osobnih rekorda.

U najkraćoj utrci, onoj na 5 kilometara, u muškoj konkurenciji slavio je domaći trkač Silvije Tomac s rezultatom 16:41. Pola minute iza njega, točnije u vremenu 17:09 u cilj je ušao trkač iz susjedne Slovenije, Aleš Zver, a treće mjesto pripalo je Đorđu Čeriću iz BiH (17:26). Kod žena prva u cilju bila je Maja Urban (20:28), drugo mjesto osvojila je Maja Crnjak (22:41), a treća je bila Ana Badžak (23:10).

U polumaratonskoj utrci s rezultatom 1:09:14 uvjerljivo je slavio Slovenac Primož Kobe, ispred domaćih trkača  Gorana Grdenića koji je u cilj ušao kao drugi s 1:11:17 te Antuna Rudolfa Pavelića koji je bio trećeplasirani s 1:12:26.

U ženskoj je konkurenciji s dvije minute prednosti pobijedila Matea Matošević Hačić. Njeno vrijeme bilo je 1:18:33, dok je drugoplasirana Nikolina Stepan istrčala utrku u vremenu 1:20:37.  Treće mjesto pripalo je Tanji Samardžić s rezultatom 1:24:37.

Na štafetnom je polumaratonu najbrža muška ekipa bila Run.hr, najbrža mješana ekipa zvala se Bruce Lee Team, a najbrža ženska također Run.hr.

Nadamo se su svi trkači/ice nakon utrke otišli kući zadovoljni i da je organizacijski sve prije, za vrijeme i nakon utrke prošlo u najboljem redu, za što smo se maksimalno potrudili. Čestitamo svima na pravom sportskom duhu i na svakom novom osobnom rekordu, prvom istrčanom polumaratonu i dobro otrčanoj utrci! Rezultati su dostupni na našim stranicama, a tijekom dana očekuje nas i velika fotogalerija na sustavu Racemoment, gdje ćete jednostavnim upisivanjem svojeg startnog broja moći pristupiti svojim fotografijama!

author: Zagreb21